Dlaczego JA?

 • Błyskawicznie Reaguję na Twoje Potrzeby
 • Oferuję Kreatywność, Otwarty Umysł, ale i Perfekcyjną Dokładność
 • Oferuję Estetykę, Artyzm i "klasę"
 • Dbam o Logikę Przekazywanych Treści
 • Cenię Odpowiedzialność za Słowo
 • Cenię i Powoduję Zmiany
 • Stale się Rozwijam i Uczę
 • Buduję Otwarte, Uczciwe Relacje
 • Robię Więcej z Mniej
 • Jestem Pełna Pasji i Determinacji
 • Jestem Empatyczna

 • Uwielbiam książki, naukę o języku, kulturę i kulturę słowa. Czytam bardzo dużo książek. W latach szkolnych, tj. szkoła podstawowa/liceum było to do 12 pozycji. Dlatego nie stanowią dla mnie problemu wszelkie frazeologizmy (co do poprawności których i tak za każdym razem upewniam się w sieci;
  ale jestem "wrażliwa" na ich pojawienie się w tekście : )).

  Lubię sobie zajrzeć do książek prof. Miodka czy prof. Bralczyka. Podczas pracy nad korektą tekstu wciąż "przekopuję się" w poradniach językowych przez zawiłości języka polskiego.

  To podstawa mojej skuteczności w zakresie nienagannej ortografii i pięknej polszczyzny.


  W działalności korektorskiej Grażyna w niezwykły sposób łączy talent językowy z intuicją literacką.Mam wielkie uznanie dla wypracowanego przez nią stylu pracy: każdy szczegół przesłanych artykułów podlega wnikliwej analizie, a poprawki wprowadzane są błyskawicznie!

  Piotr Michalak, www.strategie-rozwoju.pl  SKRÓCONY KATALOG WYDAWNICTW

  przygotowanych przeze mnie do druku w zakresie korekty/redakcji, łamania, składu, projektowania okładki i layoutu

  Katalog 2019 - 2024

  Projekt okładki, Grażyna Dobromilska; Fotografia na okładce, Krzysztof Blinka

  Katalog 2018

  2018 rok - książka od lat 18

  Matematyka

  Katalog 2017

  Malinka_okladka

  Katalog 2016

  Kobieca radość bez skalpela

  sierpień 2016
  Pozytywna energia Pani Grażyny, świetne rady, wspaniała i ciepła współpraca! Naprawdę polecam każdemu, kto szuka profesjonalnej pomocy z miłością do detali. Dziękuję.

  Monika Szymszon, Kobieca radość bez skalpela, czyli ze mną zrzucisz 40 kg

  Ortografia

  Pełna praca projektowa w podręcznikach dla dzieci dla Wyd. MAX, ilustrowanie zadań dla dzieci obrazkami płatnymi Depositphotos
  i Corel, także projektowanie okładek. Mile widziane przez właścicieli firmy było również proponowanie nowych ćwiczeń. Oczywiście projekt podlegał kontroli specjalistów.

  Matematyka

  Ortografia

  Katalog 2015

  Fotomontaż. Była bieda, ale na zdjęciu w dyspozycji Tada nie aż taka i z przodu stało murowane zabudowanie

  Katalog 2014
  Katalog 2013
  Katalog 2012
  Katalog 2011
  Katalog 2010
  Katalog 2009

  Montaż okładki wg oryginału amerykańskiego z pojedynczych clipartów

  Katalog 2008
  Katalog 1994-2007

  Historia ZNP


   

  Eliza H. Grobelna

  Współpracę z Panią Grażyną mogę polecić każdemu. Pisząc moją pierwszą powieść, skupiłam się na fabule, myśli często wybiegały naprzód, a palce nie nadążały w stawianiu przecinków. Miksowałam też różne czasy. Pani Grażyna z niezwykłą dokładnością oraz cierpliwością wprowadziła harmonię i porządek do tego chaosu. Jej cenne, rzeczowe komentarze pomogły mi zrozumieć zawiłości naszej gramatyki. Nie przeraził Pani Grażyny nawet sarmacki język bohaterów powieści ani makaronizmy, za co należy jej się ogromne uznanie.

  Pani Grażyno, bardzo dziękuję za profesjonalizm oraz życzliwość okazane podczas współpracy, a także za terminowość i dostępność.

  Z wyrazami szacunku, Eliza H. Grobelna

  Norbert Zett

  Panią Grażynę można nazwać profesjonalistą w każdym calu. Zlecenia przyjmuje chętnie, niezależnie od tematyki i wykonuje je
  w błyskawicznym tempie, a jeśli jest to niemożliwe, to wyraźnie o tym uprzedza. Oprócz rzetelności charakteryzuje się ciepłem
  i cierpliwością. Taką współpracę warto polecać!

  Norbert Zett

  Katarzyna H. Kowalska

  Miałam ostatnio okazję współpracować z panią Grażyną Dobromilską w zakresie sporządzenia składu mojej trzeciej książki. Pani Grażyna zrobiła wszystko perfekcyjnie! Jestem bardzo zadowolona, zarówno z naszej współpracy, jak i efektu końcowego, który przeszedł moje najśmielsze oczekiwania! Dzięki odpowiednio dobranym czcionkom i innym zabiegom technicznym, zastosowanym dla wyodrębnienia
  i podkreślenia tekstu głównego, cytatów i ćwiczeń, książka jest ciekawa, przejrzysta i lekka w odbiorze. Całość odebrana z druku wygląda wspaniale! Polecam gorąco!

  Katarzyna Fałowska

  Współpraca z Panią Grażyną jest prawdziwą przyjemnością. Wiedza, jaką posiada, doświadczenie, otwartość na sugestie i cierpliwość stanowią niezwykłą wartość, a jej serdeczność i ciepło tworzą wspaniałą atmosferę.
  Dzięki doskonałej znajomości języka polskiego i subtelnemu wyczuciu dokonuje pięknego przeobrażenia ,,zgrzytów" w tekście, łącząc wszystko w harmonijną całość z jednoczesnym zachowaniem stylu autora.

  Pani Grażyno, z serca dziękuję za wielkie zaangażowanie, znakomitą komunikację i szybkie tempo pracy.

  Katarzyna Fałowska

  Pani Grażyno, Pani pracuje jak błyskawica :)
  Świetna robota :) Dziękuję. To niesamowite, jakich walorów nabiera tekst po korekcie. Nie mam żadnych zastrzeżeń, akceptuję wszystko
  i nic nie zamierzam zmieniać.

  Jeszcze raz dziękuję, Agnieszka Czachor

  Z Grażyną Dobromilską współpracowałam przy wydaniu moich trzech książek. Grażyna robiła ich korektę i skład.
  Zawsze terminowa i otwarta na wszelkie sugestie autora.
  Z dużą cierpliwością podchodziła do coraz to nowych moich pomysłów i zmian, co szczególnie sobie cenię.
   
  Polecam współpracę z Grażyną.

  Anna Urbańska, www.annaurbanska.pl

  Hanna Gymea Sobot
  Jakżeż skromnie na swej stronce opisała Pani Grażyna Dobromilska swoją pracę. Jest bowiem jeszcze mnóstwo innych zakamarków literackiej współpracy, o których Grażynka nie wspomina, tylko robi, dzieląc się z Tobą pomysłem.

  „5 powodów, dla których możesz mi zaufać”. Nie – to będzie 105 powodów albo więcej. Jakimż skarbem okazała się Grażynka, kiedy ją odkryłam – ileż nowości i wartości umysłowych we mnie wpoiła. Moja wdzięczność nie ma granic i wiem, że oddam tylko i wyłącznie w jej ręce i serce moją następną książkę.
  Jestem pełna szacunku i podziwu. Grażynka, to mój Guru.

  Hanna Gymea Sobot, autorka powieści "Nienasycona", piosenkarka, tancerka, moderatorka, obecnie mieszka w Hamburgu, www.nienasycona.info

  kwiecień 2018, skład
  Z Panią Grażyną współpracowałem wiosną 2018 r. przy składzie książki "Leczenie traumy rozwojowej". Było to duże wyzwanie, gdyż publikacja zawiera wiele rysunków, tabel i transkrypcji sesji terapeutycznych. Na szczęście udało się opanować całość tego różnorodnego materiału i ubrać go w zgrabną formę, czytelną i łatwą w odbiorze dla czytelnika. W naszej współpracy urzekła mnie wyrozumiałość Pani Grażyny wobec wielokrotnie wprowadzanych poprawek i korekt tekstu, praktycznie do ostatniego dnia przed wysłaniem plików do drukarni.

  Z mojej perspektywy, jako wydawcy, który miał konkretną wizję książki, Pani Grażyna wykonała dobrą i rzetelną pracę, nie narzucając swoich pomysłów oraz delikatnie modyfikując moje propozycje, dzięki czemu mogliśmy wspólnie i w miłej atmosferze tworzyć ostateczny kształt publikacji.

  dr Mariusz Żuk, Wydawnictwo Instytutu Terapii Psychosomatycznej, www.interp.pl

  Pani Grażyna Dobromilska jest korektorem doskonałym.
  Właśnie skończyła pierwszą moją książkę.
  Długo to trwało i byłam zła.
  Pani Grażyna " czepiała" się o każdy szczegół.
  Była dociekliwa, drobiazgowa, aż do bólu.

  Nie wiedziałam, dlaczego?
  Ale teraz już wiem - efekt jest rewelacyjny.
  Zaprojektowana okładka, poprawiona książka - pełen perfekcjonizm.
  Polecam i ją i książkę.

  Ania Keller

  Składam wielkie podziękowania na ręce Pani Grażyny za wkład i zaangażowanie w prace nad moją książką "Strzelectwo bojowe". Wiem, że nie była to lekka praca z uwagi na charakter publikacji, specyficzny język oraz dużą ilość fotografii, tabel itp. Efekt końcowy zrobił na mnie duże wrażenie, jak również został doceniony przez czytelników. Jeżeli ktoś szuka nietuzinkowej formy dla swojej publikacji, to szczerze polecam.

  Jeszcze raz dziękuję za czas i nieskończoną cierpliwość, Mad Leaf

  Jestem autorem kilku książek podróżniczych. Do tej pory korektę, redakcję i skład robiło kilka różnych osób. Teraz, po raz pierwszy wszystkie te czynności wykonała szybko i sprawnie Pani Grażyna Dobromilska. Jestem bardzo zadowolony z jej profesjonalnego podejścia do „roboczego” tekstu książki. Poprawki i propozycje udoskonalenia tekstu podniosły jego wartość literacką. Polecam Panią Grażynę wszystkim autorom.

  Pozdrawiam, Janusz Kolasa

  Dziękuję za szybkie wykonanie zlecenia.
  Uwielbiam z Tobą przez to pracować :)

  Magdalena Bienia - przedsiębiorca, autorka kalendarza "Projekt Twoje Życie", www.kalendarzbiznesowy.pl

  Nasze 3 wspólne książki z pisarzem Robertem Gong (moje zadanie: korekta, redakcja, skład) zostały nominowane do międzynarodowej nagrody literackiej Angelus: 2014, 2015, 2016 r.

  Przez wiele lat swojego pisania stykałem się z najróżniejszymi osobami, które oczywiście deklarowały najwyższy poziom swojej pracy. Oczywiście w tych przechwałkach nie było grosza prawdy, poza ceną, jakiej sobie życzyły
  za wykonaną bardzo wątpliwą usługę.
  Pewnego wieczoru po raz kolejny zasiadłem przed komputerem i bez większej nadziei zacząłem szukać osoby, która zredaguje, zrobi korektę, skład i łamanie mojej najnowszej książki. Zrezygnowany po raz kolejny wystukałem jakiś numer telefonu i w słuchawce usłyszałem ciepły niezarozumiały kobiecy głos Pani Grażyny. W paru słowach określiłem, o co mi chodzi, i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu usłyszałem, że sprawa jest bezproblemowa. Powiem szczerze, iż nauczony poprzednimi doświadczeniami pomyślałem, że to, co usłyszałem, jest za piękne, aby mogło być prawdziwe. Jednak jak przysłowie głosi "tonący brzytwy się chwyta", chwyciłem się więc i ja. Powiadomiłem swojego wydawcę i po paru dniach współpraca została podjęta.
  Muszę szczerze przyznać, że ten wieczorny telefon był strzałem w samą dziesiątkę. Naprawdę za Panią Grażyną stoją duże kompetencje i od razu widać po przeczytaniu już paru stron poprawianego tekstu ogromne doświadczenie.
  Jeśli chcecie nadal uprawiać masochizm i użerać się z tymi "pseudo korektorami", to odradzam wam Panią Grażynę. Róbcie to dalej, bo to wam może sprawia przyjemność.
  Jeżeli zaś chcecie pełnego profesjonalizmu, to naprawdę polecam Panią Grażynę.

  Robert Gong, autor wielu książek
  książka "Kokainowa Miłość" została zakwalifikowana
  do międzynarodowej Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus 2014 r.,
  książka "666 do mroku" - Angelus 2015 r.,
  książka "Anielska etiuda"- Angelus 2016 r.

  Wystarczy przelać na „papier” swoje myśli, słowa. Z błędami, bez przecinków, bez polskich znaków, by po kilku dniach zobaczyć swoje dzieło w formie książki. Jaka to radość wielka, aż dreszcz przechodzi po plecach. Tak było w moim przypadku.
   
  Pani Grażyna z fachowością mistrza wyczarowała album, który miałam w głowie. Jej smak, wyczucie i znajomość polszczyzny sprawiły, że nabrałam ochoty do pisania innych pozycji. Stoi za mną teraz ktoś nieprzeciętny, z ogromną wiedzą, nie zostawiający bez odpowiedzi pytań na dłużej niż godzina. Współpraca z panią Grażyną jest wyjątkowa
  i życzę jej dużo zdrowia, by dalej mogła pomagać mi w mojej pasji.
   
  Album „Mieczysław Antuszewicz – Malarz Scenograf Poeta Pisarz” powstał w ciągu dwóch tygodni, łącznie z kilkoma wersjami okładki. Pani Grażyna zrobiła w tym czasie korektę językową – ponad 43 tys. znaków i skład z wieloma fotografiami oraz kilka indeksów. Nadmieniam, że zdjęcia, jakie ja przesłałam, nie były w formacie jpg 300 dpi i pani Grażyna musiała je przerabiać, a było ich około 100.

  Z wyrazami szacunku, Jolanta Mikołajczyk, jola.mikolajczyk(malpa)gmail.com

  Dziękuję z serca! Twoje zaangażowanie, rzetelność i terminowość są godne Oskara:).
   
  Jesteś niesamowita!. Pewnie słyszysz to nieustannie:). Co tam, dołożę i ja perełkę do Twojego ogrodu - jesteś prawdziwym Unikatem, Mróweczko;)).
   
  Obie jesteśmy zachwycone, jak może wyglądać tekst i jak świetnie się czyta, kiedy wydzielone są dialogi. Podsyłała mi Halinka w trakcie pisania spore fragmenty, ale przebić się przez zbity w jedną bryłę tekst nie było prosto.  
  Po Twojej korekcie sunie się teraz po tekście jak ślizgaczem po falach. Halina też w szoku, że taka ładna jej ta powieść wyszła;))))).  
  Zrobiłaś wieeeelką robotę, Grażynko. Podziwiam Twoją skrupulatność i cierpliwość.
   
  Jeszcze raz DZIĘKUJĘ :).

  Zofia Życińska, menadżer książki Anielska Przystań

  Pani Grażyna Dobromilska – korektorka, "czująca" polszczyznę, do tego zapalona blogerka oddana swym pasjom, których ma bez liku. Rzetelna, otwarta na wszelkie sugestie i pełna własnych pomysłów. Współpraca z nią jest czystą przyjemnością. To Pani Grażyna walczy zaciekle z wszelkimi błędami gramatycznymi i ortograficznymi, które usiłują wkraść się cichaczem na strony naszych książek i bezlitośnie te błędy eliminuje. Zapiski z prowadzonych przez nią batalii znajdziecie, klikając na link

  Anna Makowska, Wydawnictwo Finger Marks

  Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Grażyną. Przygotowuje książkę do druku od korekty, przez skład aż po okładkę. Pracuje bardzo szybko oraz profesjonalnie, chętnie służy radą i pomysłami, a także jest osobą pomocą i kompetentną we wszystkich sprawach dotyczących przygotowania książki do druku.

  Krzysztof Koźbiał, autor książki "Tajemnicza Polana Czarna chmura"

  JAKIE BYŁY początki FIRMY?

  Chciałam pracować nad składem komputerowym półrocznika Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego "REGIONALISTA", więc we wrześniu 1994 zarejestrowałam z mężem DZIAŁALNOŚĆ DTP i REKLAMOWĄ.

  KIEDY ROZSZERZYLIŚMY poważnie zakres usług?

  Wymyśliłam fotomontaż fotografii z akwarelą, więc w 1997 dorejestrowaliśmy jeszcze DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZĄ. Owocem tej fascynacji było moje ukochane "dziecko poligraficzne", czyli bajka o jeżyku dla dzieci.

  Fotomontaż fotografii z akwarelą

  Pozdrawiam serdecznie, Grażyna