Magazyn Psychologia Sukcesu został zarejestrowany we wrześniu 2009 roku w Sądzie Okręgowym w Lublinie jako czasopismo, dwumiesięcznik /Grażyna Dobromilska, wydawca/

JEGO IDEA TO:
JAK wrócić do SIEBIE mimo TRAUMATYCZNYCH zdarzeń...

Oparty jest na mojej własnej historii szeregu nieporozumień psychiatrycznych...

Poniżej link do wywiadu z Grażynką Adamską w przerwie gry Satori u Sylwuni Kalinowskiej w Warszawie (Azabea Studio, 2010) umieszczonego na YouTube.

TRUDNA DROGA DO SUKCESU - YouTube

WYSTARTOWAŁAM w dniu 27 września 2009 r.

Etymologia nazwy "Psychologia Sukcesu"

Jakoś tak tytuł przyszedł do mnie od razu. Interesuje mnie sukces, cieszę się, jak jestem w czymś dobra, a szczególnie, gdy zawodowo
tu i tam (czytaj: wszędzie :)) okazuję się najlepsza. No ale sukces rozpatrywany bez fundamentów osobistych jest jak budowla, którą łatwo zburzyć. Nie ma sukcesu bez poznania siebie, czyli bez psychologii jak być sobą. I to oznacza moja nazwa PSYCHOLOGIA SUKCESU.
No bo co to może np. znaczyć, że w osiągnięciu sukcesu potrzebna jest wysoka samoocena, potrzebne jest poczucie własnej wartości? Inaczej z klientami rozmawia osoba udająca pewność siebie, a inaczej osoba wiedząca, kim jest. I taki jest kierunek porad.

Skupiłam wokół siebie bardzo ciekawych autorów, którzy podzielili się w tych 14 numerach swoją bogatą wiedzą i poświęcili swój cenny czas na pisanie artykułu na zadany przeze mnie temat przewodni numeru. Ja ubierałam to w szatę graficzną "zgodną ze sobą", ze swoją stylistyką. Zdjęcia do ilustracji artykułów pochodziły przeważnie z płatnego serwisu Depositphotos, na którym kupowałam abonament miesięczny na 30 pobrań. A potem dokupowałam pobrania, bo coś mi nie zagrało :) I dokupowałam.

Działy magazynu

 • CZEGO AUTORZY NIE WIEDZĄ O KONTAKTACH Z WYDAWCĄ
 • POTENCJAŁ WEWNĘTRZNY
 • MARKETING – COPYWRITING
 • WARSZTAT – czyli „JAK” COŚ ROBIĆ
 • FOTOGRAFIA – GRAFIKA
 • INSPIRACJE – MOTYWACJE :-)
 •  

  #14

  TEMAT NUMERU: Emocje

  Psychologia Sukcesu nr 5

  link do pobrania #11

  #X3 niczym u Corela i Adobe, czyli po prostu nr "13"

  TEMAT NUMERU: Książki, które wywarły na mnie wpływ

  Psychologia Sukcesu nr 5

  link do pobrania #11

  #12

  TEMAT NUMERU: Szczęście

  Psychologia Sukcesu nr 5

  link do pobrania #11

  #11

  TEMAT NUMERU: Talent i pasja

    ps_011_okladka_72dpi

  link do pobrania #11

  #10

  TEMAT NUMERU: Co jest ważne w naszym życiu?

  ps_010_okladka_72dpi

  link do pobrania #10

  #09
  #08
  #07

  Psychologia Sukcesu nr 6

  Psychologia Sukcesu nr 2

  link do pobrania #06

  #05
  #04
  #03
  #02
  #01

  Psychologia Sukcesu nr 1

  link do pobrania #01

  Psychologia Sukcesu nr 1

  Zapraszam Cię do pierwszego numeru mojego magazynu. Pojawiają się w nim teksty kilku osób, mam nadzieję, że liczba autorów się zwiększy, gdy Ty także zainteresujesz się publikowaniem tutaj swoich przemyśleń mieszczących się w zakresie idei magazynu.
  A spectrum jest w szumie szerokie. Moją ideę psychologii sukcesu można ująć w następujących punktach:
  1) uporządkowanie się psychicznie, czyli różnymi metodami rozwiązanie (czy stałe rozwiązywanie kolejnych) problemów, np. za pomocą EFT i gry Satori,
  2) rozpoznanie talentów,
  3) określenie celów życiowych,
  4) rozwijanie swojego szczególnego potencjału pod okiem odpowiedniego specjalisty – Mentora,
  5) wsparcie aforyzmami przypominającymi obrane zasady życiowe, że tak to określę.

  Dla tych dziedzin zaplanowałam działy tematyczne.

  Przy czym, pierwszy dział – CZEGO AUTORZY NIE WIEDZĄ O KONTAKTACH Z WYDAWCĄ – wynika z faktu, że ta cała moja platforma jest stworzona dla potencjalnych autorów publikacji z wybranych dziedzin, które mieszczą się w idei psychologii sukcesu,
  a autorzy, jak mam z nimi kontakt, mało wiedzą o specyfice pracy studia poligraficznego, które przygotowuje ich przemyślenia do rozpowszechniania w formie ebooka, książki czy nawet artykułu. Drugi dział będzie takim studium, jak konkretna dziedzina przyczynia się do poprawy jakości życia i pomaga odnosić sukcesy, sukcesy rozumiane oczywiście różnie. Ma się także przyczynić do budowania pozycji eksperta przez specjalistów reprezentujących te różne dziedziny. To dlatego nazwałam go CENTRUM POMOCY PROFESJONALNEJ :-) Moim konikiem „od zawsze” był rozwój młodzieży, choć do szkoły jako nauczyciel trafiłam na kilkanaście lat dość przypadkowo, ponieważ po studiach na Elektronice w Warszawie i specjalizacji w mikrofalach mogłam pójść do pracy tylko do wojska lub do milicji, a to był stan wojenny, maj 1982 roku, więc zdecydowałam się na szkołę średnią. Nie chciałabym, oczywiście, wracać do szkoły. Nie odpowiada mi specyfika pracy i mentalność środowiska, ale chciałabym tę szkołę przekształcać, by ułatwiała młodym ludziom odnalezienie się na współczesnym rynku pracy. A że moja platforma jest skierowana do autorów będących ekspertami w różnych dziedzinach, ale także mającymi różnie wybrane grupy docelowe, to w zakresie wieku przedstawicieli tych „grup” dopuszczam dużą dowolność.
  Za późno jest zresztą, zacząć wychowywać studenta czy – pomagać w rozwoju studentowi. Należy pomagać dziecku na każdym etapie. A że każdy marzy o wolności finansowej w perspektywie swego życia, stąd dział MILIONERZY na START :-) Nie wierzę nikomu, kto mówi, że pieniądze są nieistotne. Jeśli czyni się z nich fetysz, są bez sensu, ale jeśli się je ma, można interesować się wyższymi wartościami w hierarchii potrzeb Masłowa, po prostu :-)

  Szeroki jest dział POTENCJAŁ WEWNĘTRZNY. Emocje, talenty, cechy osobowości, wartości itp.

  Będzie dział FOTOGRAFIA. Mam kilku fachowców z różnych tematów.

  Mam też plany na dział MARKETING. A w nim m.in. na tematykę copywriting. Kolejna potrzeba autora to wiedza, jak dotrzeć do klienta. W tym, jak prowadzić marketing wirusowy. Oczywiście, opowiem o tym, poprzez zapraszanie fachowców na łamy pisma :-)

  A kolejny mój zaplanowany dział – o ściśle autorskiej już nazwie – to WARSZTAT. Czyli wiedza z zakresu, jak organizować sobie pracę, a także, jak tworzyć atrakcyjne materiały multimedialne do swoich newsletterów czy na stronę www lub bloga.
  To WIEDZA. Ale jakby się „uprzeć”, to i PSYCHOLOGIA. Bo wszystko ma na celu pobudzenie EMOCJI klienta :-)

  Jeszcze dział INSPIRACJE. Wiersze, aforyzmy, cytaty, teksty piosenek. Dla mnie kopalnią inspiracji są teksty piosenek Marka Grechuty. Uczą, pobudzają do przemyśleń i wyciągania wniosków.

  Zapraszam Cię do lektury i do komentowania.
  A także do współtworzenia magazynu :-)
  Do zobaczenia za dwa miesiące...